Arturo Ui’nin ‘Afife’deki Tırmanışı!

Bu sene 18'ncisi verilecek Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı. 28 Nisan akşamı sahiplerini bulacak ödüllerde, Tiyatro Adam yapımı 'Arturo Ui'nin Önlenebilir Tırmanışı' yedi dalda aday gösterildi.
Tiyatro Adam yapımı, Bertolt Brecht klasiği ‘Arturo Ui’nin Önlenebilir Tırmanışı’ ışık tasarımı, sahne müziği, sahne tasarımı, giysi tasarımı, en başarılı erkek oyuncu ve en başarılı yönetmen dallarında da aday gösterilerek toplam yedi dalda aday oldu. Bu sene kurulan Tiyatro Pürtelaş'ın İsveçli yazar Lars Noren imzalı oyunu 'Savaş' ise ışık ve sahne tasarımı ile genç kuşak sanatçı, en başarılı prodüksiyon, yönetmen ve  oyuncu dallarında aday gösterilerek altı adaylık elde etmiş oldu. 
En başarılı prodüksiyondan, ışık tasarımcısına, en başarılı erkek oyuncudan, en başarılı yardımcı kadın oyuncuya 11 ayrı kategoride adayların ödüllendirileceği 18’nci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, 28 Nisan 2014 Pazartesi akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacak. 
 

Bir Cevap Yazın