Devlet Tiyatrolarında Shakespeare Haftası

tiyatroDevlet Tiyatroları (DT), bu yıl ilk kez gerçekleştireceği 'Shakespeare Haftası' ile tiyatronun klasikleşmiş eserlerini bir hafta boyunca Ankaralı tiyatro severlerle buluşturacak.

DT Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, drama yazarları Shakespeare'in önemli eserlerine yer verilecek hafta dolayısıyla Ankara, İzmir, İstanbul, Antalya ve Erzurum Devlet Tiyatrosu yapımı oyunlar 21-26 Ocak'ta perde açacak.

Bu kapsamda 'Macbeth', Orhan Burian'ın çevirisi ve Prof. Bozkurt Kuruç'un yönetmenliğinde 21, 24 ve 26 Ocak'ta Büyük Tiyatro'da sergilenecek.

'Venedik Taciri', Zeynep Avcı'nın çevirisi ve Erhan Gökgücü'nün rejisörlüğünde hafta boyunca Küçük Tiyatro'da temsil verecek.

'Fırtına', Bülent Bozkurt' çevirisi ve Malcolm Keith Kay'ın yönetimiyle hafta boyunca Şinasi Sahnesi'nde seyirciyi selamlayacak.

'Hamlet',  Sabahattin Eyüboğlu'nun çevirisi ve Işıl Kasapoğlu’nun rejisiyle hafta boyunca Akün Sahnesi'nde izlenebilecek.

'Onikinci Gece', Zurab Sikhakuridze'nin yönetmenliğinde hafta boyunca İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi'nde tiyatro severlerin karşısına çıkacak.

'Othello', Özdemir Nutku'nun çevirisi ve Malcolm Keith Kay'ın yönetimiyle hafta boyunca Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde temsil verecek.

'W.Shakespeare'den Soneler', Talat Halman'ın çevirisi ve Erdal Küçükkömürcü'nün rejisiyle hafta boyunca Oda Tiyatrosu'nda sahnelenecek.

 

 

Bir cevap yazın