Soner Sert’in “Baba” İsimli Kısa Filmi Ekim’de Gala Yapıyor

baba filmiSoner Sert'in iş cinayetlerini konu alan kısa filmi "Baba", Ekim ayında İzmir Fransız Kültür Merkezi'nde gala yapıyor.

Başrolde Kadim Yaşar'ın oynadığı filmin çekimleri İzmir’de, Gaziemir, Basmane, Kemeraltı, Narlıdere Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde yapıldı. 

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü mezunu olan Soner Sert, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı Bölümü’nde yüksek lisans yapıyor. Bir önceki filmi ‘Köprü’ Van depremini inşaat işçileri gözünden anlatmıştı. Bu film ile yetmişe yakın ulusal-uluslararası kısa film festivalinde yarıştı.

Filmin konusu şöyle:

Baba, feodal bir inşaat işçisidir. Hayattaki tek amacı karısına ve çocuklarına bakmaktır. İnşaatlarda bile hiçbir namaz vaktini kaçırmaz. Bir gün çıktığı iskeleden düşer ve sakat kalır. Uzun süre iş arar ancak bir bacağı engelli olduğu için kimse iş vermez. Gazetedeki ilanlara bakarak bir güzel sanatlar fakültesinde iş bulur. Hademe olacağını düşünerek gittiği güzel sanatlar fakültesinde resim ve heykel öğrencilerine model olur.