Şule Erdem’in Yeni Fotoğraf Sergisi Ankara’da

Şule Erdem Fotoğraf Sergisi – ‘Sevgilerin En Güzeli’

Yer: ANKARA Gordion AVM 10-19 Şubat 2012

Şule Erdem’in, Sevgililer Günü’nü de içine alan 10-19 Şubat 2012’de ‘Sevgilerin En Güzeli’ temalı, babalar ve bebeklerinin fotoğraflarından oluşan yeni bir fotoğraf sergisi açılıyor. Ünlü opera sanatçımız Hakan Aysev, Gitar virtüözü Ahmet Kanneci gibi isimlerin de, ilk babalık heyecanlarını yansıtan fotoğraflarının da içinde yer aldığı sergide, yaklaşık 20 kare fotoğraf, izleyicilerle buluşacak. Geniş kitlelere ulaşması hedeflenen sergi için, Ankara’nın en keyifli AVM’lerinden biri olan Gordion tercih edildi.
Kadın ve kadına dair olan her şeyi, fotoğraflarında işleyen Şule erdem, aslında yine kadın odaklı olan ama bu kez bir adım geride tuttuğu kadınların en özel sevgi yansımalarını, babalar ve bebeklerini izleyici ile, kendi bakış açısını yansıtarak paylaşmak istedi.

***

Şule Erdem

Grafik tasarımcı ve eğitmen olan sanatçı, son 7 yılında fotoğrafı hayatının merkezi haline getirmiştir. 20 yıllık birikimleri sonucunda ilk fotoğraf sergisini Ankara Siyah-Beyaz da, body P’art’lardan oluşan ‘saklı kadınlar’ ile açmış daha sonra diğer çalışmalarıyla üretimine aralıksız devam etmiştir. Sanatçının fotoğraftaki asıl konu başlığı, kendisinin Body P’art olarak tanımladığı, vücut detay (Nude) çalışmaları olsa da, foto belgeseller, sanatçı, sporcu, doktor vs. gibi kişilerin profil çalışmaları, doğum ve gelin fotoğrafları gibi konuları da objektifinden yansıtmaktadır. Aktüel dergisi için hazırladığı foto belgesellerden olan ‘Marmaray Projesi’ su altı çalışmaları, oldukça ses getiren işlerinden biridir. 2005’te, Ankara’da, ilk ‘doğum fotoğrafları’nı çekmeye başlayan isimdir.
www.suleerdem.com

Bir cevap yazın